Loading...
158 OFFICERS SABEL
Svensk, sent 1800-tal, för infanteri, förgyllt
fäste med tillverrkare JA Ek, klinga med etsad
dekor av Konungen och Fäderneslandet, 86 cm, klinga 73,5 cm; en kavelnit saknas
Estimate | 1,500 SEK |
Buyers Premium (inc. VAT) | 25% |