Laddar...

393 RITBESTICK I ETUI MM

95a_8dcf13600a0811c_med.jpeg
  • 95a_8dcf13600a0811c_sm.jpeg
  • 95b_8dcf13602371042_sm.jpeg

8 delar, 16-1700 tal, mässing, två gradskivor, en sign N Bion A Paris (1652-1733) Måttsticka sign F Knittl Praga, etui 1700-tal, 19 x 28 x 3 cm; läder på lock saknas,

Passare i trä, 40 cm, mässingsstativ, 21 cm, mässingsring 15,7 cm Proveniens: Överste Gustav Adolf von Siegroth 1725-1802, Södermanlands Regemente

    Utrop10 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Kontakt

    Probus Auktioner

    Grevgatan 6

    114 53 Stockholm

    08 660 59 00

    info@probusauktioner.se