Laddar...
153 FORTIFIKATIONSOFFICERS SABEL
Gustaviansk, sent 1700-tal, förgyllt mässingsfäste, sidobygel på insidan avlägsnad ca 1805, balja, 86,5 cm, klinga 74 cm; baljans mellanbeslag något brett
Utrop | 7 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 25% |