Laddar...

153 FORTIFIKATIONSOFFICERS SABEL

124a_8dcee22e9f8d158_med.jpeg
  • 124a_8dcee22e9f8d158_sm.jpeg
  • 124b_8dcee22eaea49aa_sm.jpeg
  • 124c_8dcee22eb8426d9_sm.jpeg
  • 124d_8dcee22ec570eea_sm.jpeg

Gustaviansk, sent 1700-tal, förgyllt mässingsfäste, sidobygel på insidan avlägsnad ca 1805, balja, 86,5 cm, klinga 74 cm; baljans mellanbeslag något brett

    Utrop7 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Kontakt

    Probus Auktioner

    Grevgatan 6

    114 53 Stockholm

    08 660 59 00

    info@probusauktioner.se