125 SLAGLÅSSTUDSARE

337a_8dcef68d30b041f_med.jpeg
  • 337a_8dcef68d30b041f_sm.jpeg
  • 337b_8dcef68d440b274_sm.jpeg
  • 337c_8dcef68d4dc6e94_sm.jpeg
  • 337d_8dcef68d6b75871_sm.jpeg
  • 337e_8dcef68d8629a80_sm.jpeg
Svensk, 1800-talets mitt, låsbleck sign ROSENHELL NORRTELIE, lås, pipa och beslag i järn, 1700-tal, lås ändrat från flintlås, kolv förlängd under brukstid, 118 cm, cal ca 17 mm; senare laddstock, hornkappa saknas

    Utrop3 000 SEK
    Köparprovision (inkl. moms)25%
    Kontakt

    Probus Auktioner

    Grevgatan 6

    114 53 Stockholm

    08 660 59 00

    info@probusauktioner.se