Auktion24 den 13 April 2015

Objekt(Lot No) 90 - SLAGLÅSGEVÄR, D:B PERCUSSION SHOTGUN

dubbelpipigt, 1800-talets mitt, lås sign. Gmd NYSTRAND ESKILSTUNA, graverade stålbeslag, 123 cm; laddstock och blånering senare. Later ramrod and surfase
Utropspris(Estimate): 3000 SEK |  Pris(Price) 2700 SEK