Auktion 25 den 24 november

Objekt(Lot No) 81 - SLAGLÅSPISTOL, PERCUSSION PISTOL

sexpipig, småländsk, 1800-talets senare hälft, stämplad AIS, Andreas Johannesson, Romenäs, 1840-1914) 22,5 cm; mekanism defekt. Mechanism defect
Utropspris(Estimate): 2500 SEK |  Pris(Price) 2200 SEK