Auktion24 den 13 April 2015

Objekt(Lot No) 77 - SÄLBÖSSA

med snapplås, tidigt 1800-tal, pipa med smedstämpel samt initialer och datering 1814, 136 cm, pipan svetsad (plomberad), korn saknas, skador. Barrel welded, forend sight missing, damages
Utropspris(Estimate): 5000 SEK |  Pris(Price) 12500 SEK