Auktion 25 den 24 november

Objekt(Lot No) 67 - A PAIR OF FLINTLOCK PISTOLS

danska, lås signerade VALENTIN MARR A COPPENHAGEN (V Marr 1696-1786), mässingsbeslag med spår av förgyllning, stockar tidigt 1800-tal, 41,5 cm; en kolvhals lagad, en hane med spricka, smärre skador. One but with repaire, one hammer with crack, small damages
Utropspris(Estimate): 20000 SEK |  Pris(Price) 21000 SEK