Auktion 25 den 24 november

Objekt(Lot No) 65 - FLINTLÅSPISTOLER

1 par, svenska, lås signerade P Rundberg JÖNKIÖPING (Peter R , 1718-1780, mästare 1754) järnbeslag med graverad och stålskuren dekor, pipor med ägarinitialer, 40,5 cm; smärre skador, sidbleck med mindre hål
Utropspris(Estimate): 35000 SEK |  Pris(Price) 36000 SEK