Auktion 25 den 24 november

Objekt(Lot No) 64 - FLINTLÅSPISTOLER

1 par, svenska, 1700-talets senare hälft, lås signerade Metzger Stockholm, lås och järnbeslag med graverad dekor, 40 cm
Utropspris(Estimate): 50000 SEK |  Pris(Price) 46000 SEK